Esimesena on näha viimane sissekanne. Et kõik kenasti algusest alates läbi loetud saaks, siis selleks on paremas servas reisikiri päevade kaupa ära jagatud - klikka aga kenasti seal!

Wednesday, July 29, 1998

Prantsusmaa: Pariis

Ilm ei näidanud paranemise märke ka hommikul: oli pilves, külm ja tuuline. Oodatud-loodetud suvi oli äkki kadunud.

Meil tuli laagrist lahkuda kell 7.45, et 10.00 kohtuda Pariisis giidi Sven Soomerega. Pool tundi varem peatusimegi kokkulepitud kohas Vabariigi väljakul. Kell 10.15 algas neljatunnine bussiekskursioon, mis pidi andma ülevaate Pariisi suurimatest vaatamisväärsustest. Giid ei olnud “suu peale kukkunud” ja nii sattus faktide vahele ka palju nalja. Ooperi väljak ja Ooperiteater; Vendomi väljak ja hotell “Ritz” ja printsess Diana teekond surmatoova tunnelini; Eiffeli torn, mis pidavat olema “kullast ja üle värvitud”; kuulsaim Triumfikaar; Suur Kaar ja Pariisi nn “Manhattan”; Champs Elysees avenüü; Invaliidide haigla koos kirikuga, kus asuvat Napoleon I haud; Rodini skulptuuride aed, koos oma”Põrguväravate” ja “Mõtlejaga”; Concorde väljak ja Tuileries’ aed; kunstigigant Louvre; Seine’i jõgi ja kuningaloss ja kellamehe Quasimodo Notre Dame katedraal; Montmartre mägi ja palverändurite Sacré-Cóeuri basiilika.

Meile jäi rohkem kui seitse tundi veel aega, et külastada Pariisis vaatamisväärsusi oma äranägemise järgi. Osad liikusid jalgsi, teised jälle kasutasid metrood, et jõuaks rohkem näha. Külastati uuesti Eiffeli torni, Notre Dame’i, Louvre’i, Triumfikaart, Rodini aeda jm. Tehti sisseoste, käidi söömas, õlut joomas, istuti tänavakohvikus.

Lahkusime Pariisist kell 22.30 siis kui ta alles ärkas ja jätkasime sõitu Belgia suunas. Prantsusmaal tegime tee ääres veel õhtusöögiks peatuse. Öö veetsime bussis, et ei peaks järgmist ööd Saksamaal olema.

0 Comments:

Post a Comment

<< Home